Jak vyměnit baterie v UPS

Jak postupovat při výměně baterie v UPS, nač si dát pozor a co neopomoenout vysvětluje Ing. Džubera, zakladatel UPS Systems, s.r.o..

Výměnu baterií v UPS je možné provádět uživatelem pouze v případech, pokud výrobce v návodu k obsluze tuto výměnu připouští. Pak zpravidla bývá tento servisní úkon více či méně srozumitelně v návodu popsán.

V případě, že zakoupíte baterie do Vaší UPS u naší společnosti, máte možnost obrátit se v případě technických potíží o radu na tel. 608 270 571 nebo e-mail upssystems@upssystems.cz  

Samozřejmě můžete svěřit výměnu naší firmě a to již od pouhých

  • 363,- Kč včetně DPH u UPS do výkonu 1000VA,
  • 484,- Kč včetně DPH u UPS do 3000VA
  • vyšší výkony smluvně dle typu záložního zdroje
  • uvedené ceny platí pro okres Ostrava-město; mimoostravským cenu sdělíme na požádání

V ceně je:

  • příjezd technika
  • výměna baterií
  • prověření technického stavu záložního zdroje

Ušetříte si čas a možná i zbytečné nervy, výměna baterií bývá ve většině případů celkem jednoduchá záležitost, pokud víte jak. Chyby vedou nejčastěji ke zlámání plastových úchytek čelních krytů, při záměně polarity můžete zničit zdroj i baterii.

Mimo Ostravu je cena této služby otázkou vzájemné dohody v závislosti na ujetých km.  Nejste-li z Ostravska, můžete také zaslat svůj zdroj zajištěný v pevném obalu na adresu našeho servisního střediska: Ing. Petr Dvořák,  Chalupníkova 1257/51,  700 30 Ostrava-Zábřeh
Dopravu zdroje zpět máte zdarma. Pokud jste schopni poslat k repasi pouze bateriový blok – bude zdarma naše práce i doprava – tzn. platíte jen za nové baterie.  Navíc budou staré baterie ekologicky zlikvidovány.

Při servisních činnostech máme v průběhu patnáctileté historie nejlepší zkušenosti s akumulátory značky CSB. Výrobcem udávaná optimální životnost odpovídá skutečnosti, v případě provozu záložních zdrojů v klimatizovaných místnostech bývá překračována. Proto je naše nabídka bateriové výbavy pro jednotlivé záložní zdroje postaven na těchto renomovaných bateriích.  

Jak provést výměnu svépomocí?

Z UPS vytáhněte měněnou baterii nebo bateriovou cartridge RBC, před odpojením přívodního konektoru  si prohlédněte jeho umístění a polaritu. Na vytaženém bateriovém bloku důkladně zkontrolujte a zaznamenejte zapojení kabelů a konektorů.  Všechny kabely

a plastové či kovové části budou znovu použity k sestavení nové cartridge. Následně je odpojíte a na konektory příslušné polarity napojíte propojení nové sady. V případě, že byly baterie spojeny nálepkami např. APC, srazte baterie k sobě a pomocí průhledné lepící izolepy nebo tzv. „americké 3M pásky“ je zafixujte do původního tvaru.